Bohaterowie

Arabella Malwina Sawicka (z domu Chmielewska)
"Kochałam i to zabijało mnie od wewnątrz"
Szlachcianka pochodząca z Gdańska. W wieku dwudziestu lat wyszła za mąż za szanowanego doktora. Trwając w tym związku dwa lata, które wydawały się wiekami, zaczęła się dusić. Potrzebowała powietrza, a kiedy je dostała okazało się nie być zbawieniem, a potępieniem. 


Ignacy Sawicki
"Szybko stałem się uległy. Jednakże nie żonie, lecz pracy"
Dwadzieścia lat starszy od swojej małżonki. Lekarz często podróżujący za Atlantyk. Jego pierwsza miłość zmarła przy połogu, zostawiając mu jedynie syna, którego wychowuje wspólnie z księżną Sawicką. 

Jonas Klaus Scherer
"Chciałem być zawsze i na zawsze. Nie mogłem"
Młody oficer wojska niemieckiego o dobrych wieszczeniach. Na balach pojawiał się wśród westchnień młodych, zauroczonych nim panienek. Jego serce było obojętne na te interesy, boć zimne. Zimne, dopóty nie zostało rozgrzane do nieprzytomności w mroźny zimowy poranek. 


Aleksiej Gabrijelowicz Zubarewski
"Muzyka daje mi ukojenie. Łata moją nadszarpniętą duszę"
Pianista, muzyk. Rozgrywa nuty na balach moskiewskich. Nierzadko wpada w stan melancholii, szczególnie kiedy tworzy. Bardzo bolał, że nie zdążył wysłuchać Chopina, który zmarł w jego trzynaste urodziny. 

4 komentarze:

 1. Jestem oczarowana Aaronem. Uwiódł mnie w Annie Kareninie, a teraz występuje tutaj. Cudowny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także go uwielbiam właśnie przez rolę Wrońskiego i po prostu nie mogłam go nie wykorzystać jako bohatera. Jest cudny <3

   Usuń
 2. Ach Aaron! Moja fascynacja nim trwa odkąd zagrał w "Angusie(...)", a jeszcze bardziej umocniła się po obejrzeniu go w roli Lennona w "Chłopcu znikąd". No, polecam :)

  Jedyne co rzuciło mi się w oczy:
  "Na balach wciąż proszony do tańca przez młode panny, pragnące, by Scherer zapytał je o rękę. " - czy to wypada, by młode panny prosiły jego do tańca, a nie odwrotnie? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lennona nie oglądałam, ale dodałam go do listy na filmwebie i kiedyś chętnie odpalę ten film.
   Faktycznie, haha. Już poprawiam :)

   Usuń

Autorstwa Arachne